Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80’inci yıl dönümünde Altıntaş’ta düzenlenen törenlerle anıldı. Atatürk’ün hayatını kaybettiği saat 09.05’te çalan siren sesiyle beraber şehirde hayat durdu.

Altıntaş’ta '10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü' nedeniyle çelenk sunumu Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Kaymakamımız Sayın Mustafa Sait ARCAKLIOĞLU, Belediye Başkanı Ferit KARABULUT anıta çelenk sundu. Tören sırasında kurum amirleri siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri hazır bulundu. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu. Anıt önündeki Türk bayrağı yarıya kadar indirildi.

'10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü' programı Mustafa Kemal Ortaokulunun hazırlamış olduğu şiir, marş, oratoryo, gençliğe hitabe ve zeybek gösterisi ile Şehit Polis Elvan Özbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin konferans salonunda devam etti. Günün anlam ve önemi konuşmasını Mustafa Kemal Ortaokulu öğretmenlerinden Arif Cem Yıldırım yaptı. Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Sait ARCAKLIOĞLU, Belediye Başkanı Ferit KARABULUT ve daire amirleri ile birlikte Altıntaş halkından birçok kişi katılım gösterdi.