Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bünyesinde İlimiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında yapılan " Genç Hatipler  Minberde" Yarışması finali Altıntaş Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde gerçekleşti. Altıntaş Anadolu İmam Hatip Lisesinde kahvaltı ile başlayan etkinliklerimiz Ilçemiz Ulu camide, 11 okulun katıldığı yarışma ile devam etti. Ilçemizi Altıntaş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Koray Kesgin temsil etti. Yarışmanın birincisi Aslanapa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Aslan a ödülünü ilçemiz Altıntaş Kaymakamı Sayın Musa Kazım Çelik, yarışmanın ikincisi olan Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencisi Rıdvan Dinç e ödülünü, ilçemiz Altıntaş Belediye Başkanı Sayın Ferit Karabulut,
yarışma üçüncüsü olan Kütahya Merkez Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Turhan a ödülünü Kütahya AK Parti İl Başkanı Sayın Ali Çetinbaş  verdi. Yarışmamıza katılan tüm okullarımızın öğrencilerine İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz İbrahim Aybek tarafından, yarışma komisyonu üyelerine Aslanapa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Osman Acar , Okul müdürlerimize Yrd Doç Dr Sayın İlhami Günay tarafından hediye verildi. 
Cuma namazı sonrası katılımcılara Altıntaş Belediye Başkanı sayın Ferit Karabulut tarafından yemek verildi. Kaymakamımız ‘’Yarışmaya katılan tüm öğrenci kardeşlerimi kutluyorum. Bu gibi güzel ve hayırlı programlara ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz, gururluyuz. Bizim gönlümüz ve kapılarımız her zaman sizlere açıktır.’’ dedi.