Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü Altıntaş'da törenle kutlandı. 28 Ekim 2018 Pazar günü, saat 14.00'de Atatürk Anıtına Kaymakamımız Sayın Mustafa Sait ARCAKLIOĞLU ile Altıntaş Belediye Başkanı Ferit KARABULUT tarafından çelenklerin sunulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.
Kaymakamlık Makamında 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 09.30’da tebriklerin kabul edilmesine müteakip kutlamalar Altıntaş Kapalı Spor Salonundaki etkinliklerle devam etti.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Cumhuriyet Bayramının anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Mustafa Sait ARCAKLIOĞLU; 'Bugün mazisi şan ve şerefle dolu yüce Türk milletinin, işgale karşı göğsünü siper edip istiklal mücadelesini verişinin, yeniden devlet olma azmini gösterip modern Cumhuriyeti kuruşunun 95. yıldönümüdür. Hepimize kutlu olsun bu tarih bilinci ile Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği, bu güzel cennet vatanın değerini ve Cumhuriyet İdaresinin erdemlerini iyi bilmek, Onu korumak ve yüceltmek için çalışmak hepimizin en başta gelen görevidir. Geçen 95 yılda, çok önemli mesafeler kat ettik. Dünya imparatorluğundan hasta adam durumuna düşürülen bir devletten, iç ve dış mihrakların hainliklerine, engellemelerine  rağmen yine dünyanın tüm ortak platformlarında sözü dinlenilen, bölgesi için bir barış güvencesi olan, ekonomisi güçlü, demokrasiyi özümsemiş bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın gururunu yaşıyoruz' dedi.
Öğrencilerin şiir okuması ve ront gösterilerini sunmasıyla gerçekleştirilen törenler resmi geçitle sona erdi.
 
İSAY2 Galeri